ZEISS

ZEISS INTRABEAM

INTRABEAM dünyada en çok tercih edilen intraoperatif radyo terapi (IORT) cihazıdır. IORT; kanser hastalarında cerrahi müdahale sırasında uygulanan tek doz ışın tedavisidir. INTRABEAM Sisteminde düşük enerjili x-ray aracılığıyla yüksek dozlar isabetli bir şekilde verilerek lokal tümör kontrolü sağlanır. Mobil bir cihaz olmasının yanı sıra robotik kolu sayesinde altı eksende 360 derece hareket kabiliyetine sahiptir. Bu kabiliyeti sayesinde tümör yatağına rahatlıkla pozisyonlanabilir. Taşınabilir ZEISS INTRABEAM sistemi, binalar içerisine kompleks radyasyon koruma önlemleri alınmasını gerektirmemekte ve bu anlamda yüksek yatırım maliyetleri yaratmamaktadır. Mobil lineer accelerator ile mevcut iş akışı değişmeden kolay ve güvenli operasyonlar yapılabilmektedir.

X-ray lerin biyolojik etkinlikleri doku üzerindeki yarattığı yüksek iyonize radyasyon densitesinin bir sonucu olarak çok yüksektir. Aynı zamanda, ani doz düşümüne bağlı olarak, düşük enerjili radyasyon ile hedeflenen doku dışındaki dokulara verilen zarar minimum seviyede tutularak ışıma yapılmaktadır.

INTRABEAM’in vücudun tüm bölgelerinde kullanımı mümkündür. Meme kanserinin dışında çok sayıda farklı türdeki tümörlere tamamen farklı bir radyoterapi alternatifi sunar.

Uygulama alanları:                                                                                                                                                     

     Meme Kanseri

     Omurga Metastazları

     Cilt Kanseri

     Gastrointestinal Tümörler

INTRABEAM Sistemi geleneksel radyo terapi tedavisi ile kıyaslandığında, ikincil doku zararlarını en aza indirir ve ve kısa süreli bir tedavi şansı sunar. INTRABEAM sistemi ile IORT tedavisi, uygulama kaynaklı yan etkileride azaltır ve böylece hastaya daha konforlu bir tedavi şansı sağlar. Bu tedavi yönteminin hastanın yaşam kalitesini arttırdığı da unutulmamalıdır. Alman devi Zeiss firmasının bünyesinde bulunan, Alman güvenirliliğine sahip olan bu firma intraoperatif radyoterapi alanında tüm dünya tarafından en çok tercih edilen Intrabeam cihazının üreticisidir.

Üretici Firma : ZEISS www.zeiss.com